Przewozy Polska HolandiaPolska i Holandia to dwa różne kraje, różniące się między sobą pod wieloma względami. Różni nas historia, choć nie aż tak bardzo, styl życia, w małym stopniu kultura, a także gospodarka. Przewóz osób do Holandii jest doskonałą okazją do zapoznania się ze stylem życia Holendrów, którzy pod wieloma względami są tak przyjaźnie i otwarcie ustosunkowani do innych ludzi, że my Polacy moglibyśmy się wiele od nich nauczyć.

Nasi rodacy, którzy wracają z dłuższych lub krótszych okresów pracy w Holandii mogą mieć pretensje i zastrzeżenia do wielu aspektów funkcjonowania pracowniczego w tym kraju jednak z reguły wszyscy chwalą sposób bycia i charakter narodowy Niderlandczyków. Holendrzy są z reguły uprzejmi, z wielką chęcią pomagają innym, nie są pretensjonalni i jeśli ktoś czegoś nie rozumie lub z czymś sobie nie radzi, zawsze przystaną obok niego i wytłumaczą mu wszystko. Taka sytuacja jest możliwa między innymi dlatego, że większość Holendrów, nawet ci najstarsi, bardzo dobrze zna język angielski. Czy na ulicy, czy w sklepie czy w jakimkolwiek urzędzie niemal każdy Holender sprawnie włada tym językiem, a nawet mało tego, bo w zakładach pracy zdarza się, że wszyscy jak jeden mąż śpiewają angielskie piosenki do dźwięków z głośników.

Życie w Holandii jest też życiem bardzo uporządkowanym, nie dość, że większość ludzi jest wobec siebie życzliwa i każdy szanuje każdego bez względu na kolor skóry i poglądy, to na ulicach jest czysto, drogi i obejścia są zadbane i wszystko jest urządzone tak aby służyło mieszkańcom.

Zazwyczaj dowozimy pracowników z Polski do całych niewielkich osiedli dla pracowników ze Wschodu, są to albo budynki w kształcie naszych polskich burs czy akademików lub też osiedla małych domków, tak zwanych bungalowów, choć zdarzało się również, że na potrzeby pracowników z Polski firmy wynajmowały małe wille, z basenem, ogrodem, przestrzenią na grilla, wielkim salonem z kominkiem czy nawet z małym pastwiskiem. Każdy z takich domków lub każde z takich mieszkań jest zazwyczaj wyposażone w łóżko, telewizor, szafki oraz niezbędne sprzęty kuchenne. Nasze busy dowożą klientów do miejsca zakwaterowania, ale miejsce pracy każdego z pracowników z Polski jest zazwyczaj oddalone o kilka do kilkudziesięciu kilometrów. Stąd też każdy musi się liczyć z tym, że będzie codziennie dojeżdżał do pracy. Jednak holenderskie agencje pracy i z tym nie mają problemu, gdyż każda z agencji na swoje busy i prowadzone przez samych pracowników dojeżdżają one codziennie do zakładów pracy. Często każdy pracownik do wypłaty dostaje dodatek właśnie za codzienne prowadzenie takiego busa i tym samym wspieranie organizacji pracy. Polacy mieszkający w tym pięknym kraju mają zazwyczaj wolne weekendy. Jeśli ktoś dysponuje samochodem może w trakcie każdego weekendu wybrać się do większego miasta aby trochę pozwiedzać i zapoznać się z architekturą i atrakcjami dużych ośrodków kultury.

Do najbardziej kameralnych miast w należą m. in. Amsterdam, Haarlem, Haga, Delft, Utrecht, Breda, Almere, Gouda i wiele, wiele innych. Niewątpliwą atrakcją, zwłaszcza dla mężczyzn, są też dzielnice nocnych uciech, w które obfituje Amsterdam czy Haga. Wchodząc do tych dzielnic my Polacy przeżywamy istny szok kulturowy, gdyż Holandia i Polska pod tym względem się diametralnie różnią. Społeczeństwo holenderskie jest społeczeństwem zasobnym które daje szansę Polakom na dość spore wzbogacenie się i podpatrzenie pewnych rozwiązań, które mogą sprawdzić się również w Polsce.

Zadzwoń