Holandia - busy

Busy Polska Holandia są w tej uprzywilejowanej sytuacji, że dają nam możliwość dość gruntownego zapoznania się z przyrodą i krajobrazem tego kraju.

Kiedy nasi pasażerowie przemierzają setki kilometrów od razu mogą stwierdzić, że krajobraz jest zdecydowanie nizinny, a 25% powierzchni Holandii zajmują depresje. Ponieważ kraj ten położony jest w delcie trzech rzek Mozy, Renu i Skaldy, Holendrzy właściwie już od XVI wieku prowadzą nieustanny bój o wyrwanie wodzie zakątków lądu i o jak największą powierzchnię do życia dla ludzi. Stąd tysiące grobli, kanałów, rowów i drogi oraz autostrady poprzecinane przestrzeniami wypełnionymi wodą. Najlepszym przykładem jaki mogą spotkać w tym przypadku jest jedna z dróg prowadzących z zachodu do Amsterdamu, gdyż droga ta nagle schodzi w dół pod kanał a nad drogą można nieraz zobaczyć przepływające gigantyczne kontenerowce. Robi to tak ogromne wrażenie, że klienci aż przecierają oczy ze zdumienia, że nad wielką autostradą przepływa jeszcze większy statek.

Busy Holandia umożliwiają pasażerom zapoznanie się też z tym, co jest najbardziej charakterystyczne dla tego narodu, a więc z wszechobecną uprawą kwiatów, zazwyczaj tulipanów. Świetny system nawadniania oraz rozległe równe przestrzenie umożliwiają tworzenie kilkusetmetrowych parceli kwiatów różnych gatunków i różnych kolorów. Wczesną wiosną jadąc przez Holandię ma się wrażenie, że jedzie się przez jakąś bajkową, kolorową krainę tyle jest tam kwiatów i tak intensywne są ich kolory. Istnieje nawet możliwość wynajęcia samolotu i zobaczenia z góry pięknych, połyskujących w słońcu połaci kolorowych kwiatów. Polska i Holandia nie mają pod tym względem punktów zbieżnych i u nas o tej porze roku jest zazwyczaj dość szaro. Mimo iż Holandia jest mocno rozwiniętym krajem, jest w niej wciąż wiele miejsca dla przyrody i tysięcy gatunków zwierząt. Co więcej te zwierzęta mają tam na tyle zabezpieczony byt, że nie boją się podchodzić do publicznych dróg a nawet autostrad. I chociaż Polska jest mniej rozwiniętym krajem to nie spotkamy u nas na każdym kroku czapli, saren, dzików, tak jak to właśnie jest w Holandii. Holendrzy potrafią dbać o przyrodę i mimo, że ich gospodarka kwitnie to potrafią na tyle zabezpieczyć świat roślin i zwierząt, że kwitnie on i jest nawet na wyciągnięcie ręki.

Holandia i Polska różnią się też tym, że Holandia ma o wiele więcej powierzchni szklarniowych, w których właśnie często pracują nasi rodacy. Łagodny klimat i świetny system nawadniania powodują, że wyhodowanie warzyw, kwiatów i owoców nie stanowi tu większego problemu. Jeszcze jedną rzeczą, która rzuca się w oczy są wiatraki, których dawniej w Holandii było około 10 tysięcy. Obecnie jest ich dużo mniej i podczas gdy dawniej służyły wypompowywaniu wody z kanałów, dziś służą do pozyskiwania energii elektrycznej, np. 12 maja jest Narodowym Dniem Wiatraków w Holandii. Oprócz tego, że 40% kraju pokrywają łąki i pastwiska w czasie podróży do Holandii można zauważyć, że dużą część kraju stanowią plaże i tereny przy morzu, które nie dość, że obfitują w różne gatunki roślin i zwierząt to jeszcze dają doskonałą okazję do tego, aby zobaczyć jak wygląda prawdziwy sztorm na morzu.

Przewóz osób do Holandii odbywa się cały rok i nasi klienci mogą obserwować naturę szalejąca nad morzem nawet w najbardziej burzliwych okresach kiedy morze niesamowicie się podnosi a wiatr dosłownie niemal zmiata z plaży.

Call Now ButtonZadzwoń