Przewozy Polska Holandia RotterdamBusy do Holandii są nie tylko zwykłym środkiem transportu z jednego miejsca do drugiego ale również są niewątpliwą okazją do nieco lepszego zapoznania się z tym jak wygląda Holandia, czym się charakteryzuje i jaką ma architekturę.

Kiedy busy przemierzają ten malowniczy i pełen kontrastów kraj, da się zauważyć kilka podstawowych rzeczy – dobrze rozbudowana sieć dróg i autostrad, z każdej strony otaczają nas ścieżki rowerowe i wąskie dróżki dla spacerujących, wszech otaczająca równina w postaci łąk i pastwisk, kanały wodne i kilka podstawowych typów zabudowy mieszkalnej. Kiedy busy dowiozą nas już na miejsce przeznaczenia od razu rzuca nam się w oczy mnogość kanałów wodnych, których początki sięgają XVII wieku, zaś obok nich wspaniałe kamieniczki oraz wąskie ulice połączone całą siecią mostów. Wąskie uliczki, do których docierają busy Holandia niemal schodzą do położonych wzdłuż nich kanałów i zazwyczaj są wypełnione po brzegi samochodami.

W Holandii miejsca parkingowe na ulicach są towarem deficytowym i nie dość, że trzeba za nie słono płacić to jeszcze kiedy nie uiści się opłaty za bilet parkingowy to kary dochodzą nawet do 100 euro. Polska i Holandia różnią się pod tym względem, gdyż w Polsce kara za nieopłacony bilet parkingowy wynosi zazwyczaj do 50 zł. Przewozy do Holandii gwarantują nam też to, że w końcu zapoznamy się z urokliwym charakterem tego państwa polegającym na tym, że w każdym miejscu niemal każdego miasta spotkamy się z rowerami i rowerzystami. Paradoksalnie w tym niemal najbardziej wietrznym i deszczowym kraju Europy mamy do czynienia z największą ilością rowerzystów. Czy śnieg, czy wichura, czy deszcz Holendrzy zawsze przemieszczają się na rowerach do pracy czy do znajomych i niewiele przeszkadzają im warunki atmosferyczne. Obecnie rowerzyści stanowią 30% całego ruchu w Amsterdamie, zaś w tym mieście jest około 600 tysięcy rowerów. Rocznie kradnie się tam około 80 tysięcy rowerów a 25 tysięcy z nich ląduje w kanałach. W każdym miejscu Amsterdamu możemy znaleźć parkingi dla rowerów i przy tak dużym ruchu w tym mieście oraz przy takiej liczbie turystów jest to najlepszy i najszybszy środek przemieszczania się po ulicach tego niezwykle barwnego miasta.

Architektura Holandii chociaż wydaje się jednorodna i przeważają w niej domki z cegły, uporządkowane i niemal identyczne ulice to jednak jest dosyć różnorodna. Holendrzy mają bardzo wybujałą wyobraźnię i wiele z ich budynków przypomina swoim charakterem twory ludzkie oraz twory przyrody. Można natknąć się na budynki w kształcie statków, w kształcie wodospadów, w kształcie skał, w kształcie klocków, czy też tak kolorowe jakby były wyjęte z kolorowanki. Architekci holenderscy są tak pomysłowi, że nawet tworzą całe osiedla z kontenerów lub dosłownie stawiają domki na kanałach lub na morzu. Zazwyczaj są to konstrukcje mocno przeszklone i nierzadko wieczorem widzimy jak całe rodziny zasiadają do kolacji nie zwracając uwagi na to, że wszystko co dzieje się w domach jest widoczne dla każdego przechodnia. Holandia i Polska też różnią się tutaj w dużym stopniu, u nas prawie każdy chroni swoją prywatność. Z okien busów można też dostrzec mnogość pokryć dachowych, począwszy od dachówki, blachy, a skończywszy na strzechach i dachach pokrytych trzciną, co obecnie jest nie tylko bardzo modne w Holandii ale również bardzo drogie. Jeszcze jedną ważną rzeczą w Holandii są mosty, które mają bardzo różny charakter, zwłaszcza jeśli chodzi o kształt ale też symboliczne znaczenie. Jadąc z Hagi do Amsterdamu można na przykład natknąć się na most, a którym widnieją twarze kilkudziesięciu osób, które zginęły w katastrofie lotniczej właśnie niedaleko tego mostu. Na osobach korzystających z usługi przewozy Holandia robi to piorunujące wrażenie.

Call Now ButtonZadzwoń